Telefon: +48 502 600 424 lub +48 22 816 71 85 E-mail: jan@czeski-tlumacz.eu

Blog

Do tłumaczy przysięgłych zgłaszają się osoby (klienci) twierdzący, że odesłano ich z urzędu do tłumacza przysięgłego, żeby zmienił ich nazwisko na akcie urodzenia, akcie małżeństwa, czy innym dokumencie. Tłumacz w takich przypadkach robi wielkie oczy i odpowiada, że nie ma kompetencji w zakresie zmiany nazwiska, czy imienia.
Od jakiegoś czasu preferowane są zdalne tłumaczenia ustne symultaniczne oraz konsekutywne.
 
Oczywiście producenci oprogramowania zaczęli dostosowywać swoje oprogramowanie do wykonywania tłumaczeń ustnych zdalnie oraz do organizacji konferencji w trybie online.

Od jakiegoś czasu preferowane są zdalne tłumaczenia ustne symultaniczne oraz konsekutywne.

Oczywiście producenci oprogramowania zaczęli dostosowywać swoje oprogramowanie do wykonywania tłumaczeń ustnych zdalnie oraz do organizacji konferencji w trybie online. Jest to swojego czasu oszczędność czasu i środków, ale tego typu rozwiązania nie są w stanie zastąpić spotkań osobistych, gdzie wiele spraw omawianych jest w tzw. kuluarach czyli w trakcie na przykład przerw.

 

Urodził się 08.09.1841 r. w miejscowości Nelahosevsi, nieopodal Pragi. Był znanym kompozytorem i dyrygentem okresu romantyzmu i czołowym przedstawicielem czeskiej muzyki narodowej. Wszechstronny kompozytor i wybitny muzyk. Tworzył opery, poematy symfoniczne, kwartety smyczkowe, symfonie, pieśni, msze, utwory fortepianowe oraz koncerty.